Wróżenie z kart tarota

Ezoteryka jest dziedziną skrajnie kontrowersyjną i jednocześnie dość często pojawiającą się w popkulturze. Nie chodzi jedynie o jej występowanie w książkach czy filmach jako element fantastyki. Coraz więcej osób zajmujących się ezoteryką otwarcie o tym mówi, tworząc treści na różnych kanałach społecznościowych, w celu przybliżenia tematu laikom. Oczywiście dane posty czy filmiki nie są ograniczone jedynie do teorii. Praktyka jest równie pożądana, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się wróżby karciane. Najpopularniejsze jest stawianie tarota, który zdominował takie social media, jak Instagram oraz Tik Tok. Skąd taki wzrost zainteresowania? Chęć poznania własnej przyszłości nie jest niczym nowym, a ostatni rok był czasem ciągłej niepewności, co mogło się przełożyć na zaspokojenie tejże wiedzy. Jednak wróżenie z kart tarota to coś więcej niż przewidywanie przyszłości. Właśnie dlatego warto zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami, które tarota dotyczą :

 • Istnieją różne rodzaje kart

Karty do tarota nie są niczym nowym. Zanim stały się powszechnie dostępne, to przez wieki były sprzedawane w wersjach rysowanych ręcznie. Obecnie można wyróżnić trzy główne rodzaje kart: tarot historyczny, tarot ezoteryczny i tarot współczesny. Choć do tej pory powstały setki nowych talii, z tych współczesnych największym uznaniem cieszy się talia Waite’a. Ceni się ją za numeryczność i bogate ilustracje, dzięki którym można w dość szybki sposób można odkryć jej znaczenie. Jednak początkującym poleca się pierwszą współczesną talię, nazwaną talią Whirta, ze względu na jej przejrzystość i symboliczność. Tarot historyczny, którego można w dalszym ciągu używać, nadaje się głównie dla osób zaawansowanych. Jeśli chodzi o tarota ezoterycznego, to jest on uznawany za swego rodzaju połączenie między tarotem historycznym a współczesnym.Wróżenie z kart tarota

 • Wygląd kart

Choć symbolika tarota jest złożona, to bazuje ona na uniwersalnych symbolach czy archetypach. Mówiąc inaczej, symbolika jest jednolita, co w rezultacie ułatwia jej poznanie.

 • Znaczenie kart

Jak wiadomo każda z kart ma swoje znaczenie, które bazowane jest na symbolach przedstawionych na danej karcie. Jednak ten sposób odczytywania jest szczegółowy. Określając ogólne znaczenie kart, można powiedzieć, że historia czy symbol przedstawiony na ilustracjach wskazuje na czas, miejsce, kontynent i kulturę.

 • Co przepowiada tarot

Wbrew pozorom stawianie tarota nie służy do stereotypowego przepowiadania przyszłości. Dzięki uniwersalnej symbolice i powszechnie znanym archetypom, tarot działa na sposób postrzegania otoczenia i interpretowania wydarzeń czy sytuacji, które już się zadziały lub dzieją się w teraźniejszości. Mówiąc inaczej, wróżenie z kart tarota ma raczej skłaniać do refleksji i zadziałać na intuicję. Często pomaga w zwróceniu uwagi na to, co podświadomie może być wyparte. W rezultacie tarot może usprawnić podejmowanie decyzji. Dlatego tak istotne jest aby być całkowicie świadomym celu, który przyświeca osobie chcącej skorzystać z usług osoby stawiającej tarota. Jeśli główną intencją nie będzie lepsze zrozumienie samego siebie, to wróżba może być nieskuteczna.

 • Kto może wróżyć z kart tarota

Karty tarota mogą być używane przez każdego. Jednak żeby korzystanie z kart było efektywne, ich posiadacz powinien zaznajomić się z historią i symboliką tarota, a przede wszystkim zastanowić nad celem w jakim zostaną użyte.

 

Autor

 • Karolina bardzo często lubi wychodzić na spacery i planować rozwój biznesu. Specjalizuje się w optymalizacji czasu pracy i sposobów na osiąganie celów biznesowych. Jej powiedzeniem jest "stawiaj sobie poprzeczkę wysoko". Jej hobby to jazda rowerem lub hulajnoga elektryczną.

2 myśli na temat “Wróżenie z kart tarota

 • 11 marca 2022 o 12:53
  Permalink

  O kartach tarota powiedziano już wiele. Co więcej można powiedzieć o tym genialnym wynalazku ludzkości? Z pewnością przyczynił się on do pomocy wielu osobom. W końcu tarot pozwala odkryć to, co ukryte.

 • 21 marca 2022 o 23:06
  Permalink

  Wróżenie z kart tarota zawsze było owiane nutą tajemnicy. Jak można interpretować karty? Z pewnością przyda się nieco wiedzy, umiejętności, talentu i intuicji. Nie każdy może zostać profesjonalnym wróżbitą. Cóż, każdy ma jakieś zdolności, grunt to dobrze je wykorzystać.

Dodaj komentarz