Wiele istotnych wzmianek dotyczących nowych mieszkań

Cena takiego nowego i typowego mieszkania w bloku zależy głównie od miasta i od dzielnicy, w której się znajduje dany apartamentowiec. Bliskość terenów rekreacyjnych takich jak park ze stawem też wpływa na cenę. Natomiast wartość konkretnego nowego mieszkania może obniżyć bliskość szerokiej i ruchliwej drogi miejskiej lub niewielkiej fabryki, która funkcjonuje także nocą.

Wiele znaczy też przestępczość w danej okolicy. Rzecz jasna nie chodzi tu o jakieś napady z nożem w ręku, tylko o to jak często uszkadzane są pojazdy zaparkowane pod danym blokiem. Wszystkie te sprawy wpływają na ceny nowych mieszkań i chyba dlatego nowe mieszkania w pewnych dzielnicach nie cieszą się popularnością, czyli ich wartość jest i tak niską , choć są atrakcyjnymi, ze względu na spory pokój dzienny i ze względu na ciekawą kuchnię, ale potencjalnych nabywców odstrasza to, że ich wartościowy samochód może zostać zarysowany przez jakiegoś wandala i to już w pierwszej nocy.

Wszystkie te wytyczne są ważnymi dla potencjalnego nabywcy nowego mieszkania. Informacje te nie są też skrywaną tajemnicą w erze internetu, bo istnieją teraz portale społecznościowe na których ludzie sporo i swobodnie piszą o tych sprawach. Komentują nawet ceny mieszkań w danej dzielnicy i jeśli te ceny wielu nazywa zbyt wysokimi, to zazwyczaj nie bez konkretnej przyczyny. Dlatego portale społecznościowe często są dobrym pomocnikiem, jeśli chodzi o zakup nowego mieszkania. Rzecz jasna nie zawsze można mieć to, czego się szuka od dłuższego czasu, ale zazwyczaj można wybrać mieszkanie w nowoczesnym bloku, które ma więcej plusów niż minusów.

Autor

 • Karolina bardzo często lubi wychodzić na spacery i planować rozwój biznesu. Specjalizuje się w optymalizacji czasu pracy i sposobów na osiąganie celów biznesowych. Jej powiedzeniem jest "stawiaj sobie poprzeczkę wysoko". Jej hobby to jazda rowerem lub hulajnoga elektryczną.

2 myśli na temat “Wiele istotnych wzmianek dotyczących nowych mieszkań

 • 29 lipca 2020 o 09:50
  Permalink

  Spokojna okolica była u mnie głównym kryterium przy zakupie mieszkania. Wolę mieszkać na osiedlu emerytów niż studentów, którzy ciągle imprezują.

 • 20 sierpnia 2020 o 06:40
  Permalink

  Kupując mieszkanie szukałam pod blokiem dużego parkingu, żebym po pracy nie musiała szukać miejsca do parkowania przez pół godziny, a płacenie za miejsce postojowe dla mnie nie wchodzi w grę.

Dodaj komentarz