Stylowa aranżacja domu – na co zwrócić uwagę?

W każdym domu są takie dwa pomieszczenia, które zawsze uważane są za najważniejsze. Mowa tu oczywiście o salonie i kuchni. Do właśnie tym pomieszczeniom poświęca się najwięcej czasu przy aranżacji. Warto zatem znać kilka wskazówek, które pomóc mogą zaaranżować te pomieszczenia w niezwykle stylowy sposób.

Wielkość pomieszczenia

Domy są różne. Są i te duże, jak i mniejsze. Dlatego wybierając styl aranżacji do domowego salonu i kuchni w pierwszej kolejności pod uwagę wziąć należy wielkość tych pomieszczeń. W przypadku dużego salonu i dużej kuchni spokojnie zastosować można ciepłe barwy. W mniejszych pomieszczeniach rozwiązanie to nie będzie już zbyt dobre. Zastosowanie ciepłych barw w mniejszych pomieszczeniach może sprawić, że będą się one prezentować przytłaczająco. W tym przypadku lepiej sprawdzą się nieco chłodniejsze barwy.

Stylowa kuchnia

Wyróżnić można kilka modnych stylów aranżacji kuchni. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się styl nowoczesny. Stawia on na minimalizm i cechują go chłodne barwy. W takim pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się szklane, podświetlane półki oraz niskie, drewniane meble. Dobrym rozwiązaniem będzie także podświetlany blat. Oczywiście w domowej kuchni niezawodna jest także klasyka. Dobrze sprawdzi się zwłaszcza w dużych kuchniach. Zastosowanie w nich ciepłych barw nie sprawi, że kuchnia nabierze przytulnego charakteru. W dużych kuchnia dobrze sprawdzi się także styl angielski. To przede wszystkim drewniane meble w jasnych kolorach, które dekorowane są frezowanymi frontami.

Stylowy salon

Salon w domu również można urządzić nowocześnie bądź klasycznie. W obu przypadkach prezentować będzie się bardzo stylowo . Urządzając salon w stylu nowoczesnym pamiętać trzeba o odpowiednim doborze mebli. Muszą być to meble lekkiej linii oraz prostej bryle. Dominować powinny takie kolory jak biel, czerń bądź szarość. W salonie w stylu nowoczesnym raczej brak jest miejsca na różne dodatki czy dekoracje. Mogą one bowiem za bardzo przytłaczać pomieszczenie.

Autor

 • Karolina bardzo często lubi wychodzić na spacery i planować rozwój biznesu. Specjalizuje się w optymalizacji czasu pracy i sposobów na osiąganie celów biznesowych. Jej powiedzeniem jest "stawiaj sobie poprzeczkę wysoko". Jej hobby to jazda rowerem lub hulajnoga elektryczną.

3 myśli na temat “Stylowa aranżacja domu – na co zwrócić uwagę?

 • 29 maja 2020 o 15:48
  Permalink

  Lubię styl minimalistyczny połączony z nowoczesnym, dlatego robię salon praktycznie bez zbędnych mebli. Będzie narożnik, lawa i połka pod tv wszystko w odcieniach szarości i bieli, bez zasłon czy firanek, które są zbieraczami kurzu i roztoczy.

 • 16 czerwca 2020 o 22:58
  Permalink

  Dla mnie najważniejsze podczas użądzania domu są detale i dbałość o każdy fragment wykończenie. Tylko tak można osiągnąć coś efektownego i można to zrobić samemu bez konieczności płacenia projektantowi…

 • 30 czerwca 2020 o 14:09
  Permalink

  Jestem na etapie urządzania domu, na wynajęcie profesjonalnego projektanta mnie nie stać, więc inspiracji szukałam w internecie. Bardzo podobają mi się białe meble kuchenne połączone z drewnianymi wykończeniami i płytkami drewnopodobnymi:)

Dodaj komentarz