Kup podnoszone biurko dla własnego zdrowia!

Lekarze zwracają uwagę na fakt, że przez większość dnia pozostajemy w identycznej pozycji, najczęściej na fotelu, a coraz mniej czasu poświęcamy na ćwiczenia. Biurka do pracy na stojąco zostały zaprojektowane, aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Najlepszy wpływ na nasze zdrowie ma biurko podnoszone, które pozwala użytkownikowi co jakiś czas wstawać i siadać. Okazuje się bowiem, że ani długotrwała praca na siedząco, ani znieruchomienie na stojąco, w tej samej pozycji przez wiele godzin, nie są w ostatecznym rozrachunku korzystne.

 

Więcej ruchu dla zdrowia

Oczywistą zaletą regulowanej wysokości blatu jest możliwość ergonomicznego dopasowania mebla. Optymalny, zapewniający oczekiwaną wygodę poziom operacyjny do pracy na stojąco może różnić się nawet o kilkadziesiąt centymetrów, w zależności od wzrostu użytkownika. Hybrydowy charakter mebla przydaje się także w salonach, gdzie dany pracownik część godzin spędza przy biurku na siedząco (na przykład podczas podpisywania umów), a w pozostałych okresach przemieszcza się pomiędzy klientami. Wówczas podniesienie blatu bardzo usprawnia pracę, gdyż umożliwia szybkie sprawdzanie informacji w komputerze na stojąco. Wyprostowana pozycja zapobiega bólom kręgosłupa, pojawiającym się, gdy zbyt często trzeba pochylać się nad niskim biurkiem .
.

Wciąż jednak za mało mówi się o zaletach zdrowotnych, związanych z regularnymi zmianami pozycji. W tej chwili lekarze zalecają korzystanie w ciągu dnia na zmianę z mebli do pracy stojącej i siedzącej, w czym doskonale pomagają właśnie podnoszone biurka. Istotne jest, aby okresy siedzenia były przeplatane pracą w innych pozycjach. Jeśli stoimy, wówczas należy stosować mikro ćwiczenia stóp, aby zmieniać siły wpływające na stawy, a także unikać zastoju krwi w nogach. Można również, zamiast na fotelu, przysiąść na wyższym stołku barowym lub wykorzystać regulowany klęcznik.

Pamiętajmy, że żadna skrajność nie jest dobra. Ciało człowieka potrzebuje regularnego ruchu i zmian w napięciu poszczególnych mięśni i ścięgien, a także bodźca pobudzającego krążenie, aby prawidłowo funkcjonowały mózg i serce. Dzięki częstym ćwiczeniom i dotlenieniu komórek poprawiamy też swoje samopoczucie.

Autor

 • Karolina bardzo często lubi wychodzić na spacery i planować rozwój biznesu. Specjalizuje się w optymalizacji czasu pracy i sposobów na osiąganie celów biznesowych. Jej powiedzeniem jest "stawiaj sobie poprzeczkę wysoko". Jej hobby to jazda rowerem lub hulajnoga elektryczną.

2 myśli na temat “Kup podnoszone biurko dla własnego zdrowia!

 • 29 października 2020 o 18:14
  Permalink

  Pracuję przy regulowanym biurku wiele godzin, raz przy nim stoję raz siedzę, czasem nawet kucam. Staram się często zmieniać postawę ciała, aby w miarę możliwości się ruszać i zapobiegać bólom pleców.

 • 17 listopada 2020 o 16:40
  Permalink

  Podnoszone biurka występują teraz w różnej kolorystyce i spokojnie można je dobrać do wystroju pokoju. Nawet może być zielone- takie kupiłam dla syna.

Dodaj komentarz