Konsolidacja chwilówek

W momencie, gdy zaczynamy martwić się zbyt wieloma zobowiązaniami finansowymi, do głowy przychodzi nam konsolidacja. Jeśli kredyt mamy zaciągnięty w banku, możemy zrobić to szybko i bezproblemowo. Niestety, schody zaczynają się, gdy jesteśmy związani z firmami pożyczkowymi, których zasady nie są ściśle i jasno określone.

Czym jest konsolidacja chwilówek?

Konsolidacja jest połączeniem wszystkich zaciągniętych zobowiązań pieniężnych w jedno. Jest to dobre rozwiązanie, gdy całkowita wartość wszystkich rat miesięcznych, zagraża naszej stabilności, związanej z finansami. Gdy bank decyduje się przyznać kredyt konsolidacyjny , pieniądze nie są nam wręczane od ręki. Takowa instytucja, samodzielnie reguluje zaciągnięty przez nas dług . W tym momencie, my zostajemy dłużnikami banku przeprowadzającego konsolidację. Głównym celem konsolidacji nie jest zmiana wierzyciela. Główną rolę odgrywa obniżenie miesięcznych kosztów zobowiązania, żeby były one możliwe do spłaty. Zatem, w efekcie konsolidacji, płacimy tylko jedną ratę, zwykle zdecydowanie niższą, niż dotychczas. Jedną z wad jest przedłużenie spłaty zobowiązania. Drugim minusem, jest wzrost całkowitej spłacanej kwoty. Jeśli jednak jesteśmy w ciężkiej sytuacji finansowej, jest to dobre rozwiązanie, ponieważ koszty zostają rozłożone, a my jesteśmy w stanie je uregulować. W bankach konsolidacje są bardzo popularne. Gorzej wygląda to w firmach poza bankowych, gdzie są braki w tego typu usługach.

Kto powinien zdecydować się na konsolidację chwilówek?

Na konsolidację powinni się zdecydować Ci, którzy posiadają długi pozabankowe. Usługa ta jest dobrym rozwiązaniem także dla osób, mających problem ze spłacaniem wielu rat w miesiącu. Dzięki rozłożeniu rat na dłuższy czas, pieniądze wystarczają również na inne potrzeby. Zdecydowaną zaletą konsolidacji chwilówek, jest możliwość zmiany wielu wierzycieli na tylko jednego. Dlatego opcja ta, cieszy się powodzeniem również wśród osób, którym nie zależy na obniżeniu kosztów. Na pierwszy miejscu pojawia się chęć uporządkowania wszelkich finansów. Jest to istotne, gdyż zobowiązanie do spłacania tak wielu rat, może skutkować zapomnieniem o którejś z nich i poważnymi konsekwencjami.

Autor

 • Karolina bardzo często lubi wychodzić na spacery i planować rozwój biznesu. Specjalizuje się w optymalizacji czasu pracy i sposobów na osiąganie celów biznesowych. Jej powiedzeniem jest "stawiaj sobie poprzeczkę wysoko". Jej hobby to jazda rowerem lub hulajnoga elektryczną.

3 myśli na temat “Konsolidacja chwilówek

 • 20 czerwca 2020 o 12:34
  Permalink

  Zdecydowałem się na konsolidację chwilówek, aby mieć mniejszą ratę. Dzięki temu mam pewność że je spłacę bez problemu nie muszę zaciskać pasa, żyję normalnie

 • 25 czerwca 2020 o 16:02
  Permalink

  Korzystam z chwilówek co wakacje, lubimy poszaleć na wczasach i nie żałować sobie niczego. Dobrze zjeść, korzystać ze wszystkich atrakcji w kurortach- aby tak naprawdę się zrelaksować i dobrze wypocząć:)

 • 2 lipca 2020 o 22:39
  Permalink

  Wybierając firmę która udziela mi chwilówki zawszę biorę pod uwagę jej oprocentowanie, możliwość wcześniejszej spłaty i konsolidacji.

Dodaj komentarz